wz


Disciplíny

BMX je rozmanitý sport a má mnoho podob.Rozlišuje se pět základních disciplín-street, dirt, minirampa, vert:řada jezdců však jezdí víc disciplín zároveň(například minirampu a street).

street
>Street je jedna z nejprogresivnějších disciplín, jsou v ní každoročne k vidění desítky nových riderů a spousta nových triků. Závody se jezdí v parku, který se příliš neliší od skatového (občas se neliší vůbec) - jsou v něm postaveny překážky z dřevotřísky nebo betonu. Street je však i ježdění v ulicích města, kde se dají občas najít místa vhodná k nejrozmanitějším trikům.

dirt
Dirty jsou hliněné skoky, staví se jich většinou několik za sebou a mohou být různě dlouhé a vysoké. Pro zpestření se v poslední době začínají objevovat různě upravené skoky, například transfer - skok, který má dopad posunutý o několik metrů do strany, nebo corner - dopad je proti odrazu otočený o 90°.

minirampa
Klasická minirampa má tvar písmene U - to je však ta nejméně zajímavá varianta. Mnohem častěji se nyní prosazují dvě minirampy spopjené za sebou.

vert
Vertikální rampa je o dost vyšší než minirampa, zpravidla šest až sedm metrů, a létá se v ní také o mnoho výš.